Aprill PROTOs: leiuta, ehita, uisuta!

06.04-07.04 / 13.04-14.04 / 21.04

Kes ise teeb, see kõige paremini teeb!

Aprill on PROTO avastustehases tõeline „isetegemise“ kuu, mis pakub põnevust nii suurtele kui ka väikestele. Ehita, leiuta, avasta ja seikle kogu perega, sest igaühel on PROTOs midagi õppida!

Suur leiutajate kuu 2021

Programm 

👉 06.04-07.04 Puriauto töötuba

Alustame kuu tegevusi Puriauto töötoaga 6.–7. aprillil, kus uurime tuule jõudu ja aerodünaamikapõhimõtteid. Lapsed ja vanemad saavad koos avastada, kuidas õhk liigub ning mis jõud tekivad õhuvoolus. See on suurepärane võimalus panna proovile purjetamise oskused ja õppida midagi uut füüsika maailmast.

Kell: 13.00 – 18.00 (mõlemal päeval)

Registreerimine: eelnev registreerimine ei ole vajalik

Tutvu lähemalt Puriauto ehitamisega SIIN

👉 13.04-14.04 Villevere leiutajate festival 

Aprilli teisel nädalavahetusel vallutab PROTO avastustehase Villevere leiutajate festival, mis toob endaga põnevaid töötubasid ning eriilmelisi iseehitatud masinaid

 Made in Villevere eesmärk on tuua kokku tehnika, käsitöölised ja inseneeria alased inimesed kes teevad asju ise, olgu selleks siis maatöödeks kohandatud mullafrees, elektrikart või vene voodiraami peatsist tehtud jalgratas.

Töötubades saab päeva jooksul ehitada perfolintidest masinaid, õppida kuidas ise oma jalgratast hooldada sh. ketti peale panna, rattaid maha võtta. Töötubadesse registreerumine toimub kohapeal. 

 Näitamisele tulevad iseehitatud sõiduvahendid ja masinad:

• Prototüüp mopeed
Elektrikart alias ”Vaikus”
Akutrelliga töötav pasun
Mullafrees aka Krott
Mootoriga trike
Motoriseeritud labidas

👉 20.04 Puriauto töötuba

Töötoas uurime tuule jõudu ja aerodünaamikapõhimõtteid. Lapsed ja vanemad saavad koos avastada, kuidas õhk liigub ning mis jõud tekivad õhuvoolus. See on suurepärane võimalus panna proovile purjetamise oskused ja õppida midagi uut füüsika maailmast.

Kell: 13.00 – 18.00

Registreerimine: eelnev registreerimine ei ole vajalik

Tutvu lähemalt Puriauto ehitamisega SIIN

👉 21.04 Rulluisudisko

Rulluisutajate jaoks oleme loonud efektse rulluisudisko territooriumi, kus saad DJ muusika saatel ringi uisutada ja kaasa lüüa erinevates juhendatud tegevustes. Samuti võid tantsida ilma rulluiskudeta PROTO tehase avarustes, saada osa virtuaalmaailmast, kõigest muust põnevast ja nautida atmosfääri.

Kohapeal professionaalid Rulluisukoolist, kes teevad nii suurtele kui ka väikestele rulluisutamise lõbusaks ja lihtsaks. Rullikad hooajaks valmis!

Info

Osaleda saab enda rulluiskudega ning kohapeal on olemas ka rulluisulaenutus, mis sisaldub piletihinnas.
* Oma uiskudega sissepääs -10%

Ajakava

12:00 Avatakse uiskude laenutus
14:00 Rulluisukooli töötuba – rulluisutamise põhitõed
15:00 Rulluisu aeroobika – treening paigalharjutustega
16:00 Rulluisukooli freeskate rulluisushow

 

Töötuba

Sündmuse ajal on avatud töötuba kus kõik huvilised saavad oma kaasa võetud rulluisud hooajaks ette valmistada. Tööriistad ja vahendid on kohapeal olemas.

Rulluisudisko 21. aprillil tõotab tuua palju rõõmu ja naeru, pakkudes nii lastele kui ka täiskasvanutele võimalust nautida muusikat ja liikumist rulluiskudel. See on suurepärane viis ühendada füüsiline aktiivsus ja lõbu, andes samal ajal võimaluse õppida uusi oskusi.

 

Kuidas osaleda?

Osta PROTO avastustehase pilet ja sukeldu otse seiklusse!  Eelregistreerimine pole vajalik!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH