HARIDUSPROGRAMMID

PROTO avastustehas korraldab kahte õppeprogrammi II ja III kooliastme õpilastele, õuesõppeprogrammi I kooliastme õpilastele ning ühte programmi I kooliastme õpilastele ja lasteaia lastele.

II ja III kooliastme õpilaste programmide “Kuumaõhupall” ja “Allveelaevad” käigus tutvutakse allveelaevade, kuumaõhupallide ja teiste leiutistega, mis on inimesi viinud  sügavale vee alla ja kõrgele õhku. Leiutistega tutvudes saavad õpilased uusi teadmisi tiheduse, soojuspaisumise, ujuvuse ja teiste füüsikamõistete kohta. Tund PROTO avastustehases sobib samade teemade lisakäsitluseks või kinnistamiseks. Õpilaste vanust ja klassi õppekava eesmärke arvestades käsitletakse õhu ja vee teemat eraldi.

I kooliastmele loodud õueprogrammis “Kompass” seigeldakse PROTO avastustehase vahetus ümbruses. Mängulisel teel kinnistatakse loodusõpetuse tunnis kuuldut: õpitakse märkama maa- ja loodusmärke, lugema kaarti ning kasutama erinevaid abivahendeid – leiutisi, mis hõlbustavad orienteerumist. Rühmatöö käigus pannakse proovile oma leidlikkus ja koostööoskus. 

I kooliastme õpilastele ja lasteaia lastele mõeldud õppeprogrammis “Leiutajaks sündinud” uurime, kuidas leiutajaks saadakse ning üritame isegi ühe leiutise abil oma maailma paremaks muuta. Tund on mänguline ja kaasav ning annab võimaluse tutvuda nii Proto Avastustehase atraktsioonidega kui panna proovile end leiutamiskunsti töötoas.

Õppeprogrammid kestavad maksimaalselt 90 minutit. Need sisaldavad teemaga tutvumist eksponaatide abil, uurimuslikku ja käelist tegevust õppeklassis, õpitu kokkuvõtet ning teemakohaste katsete näitamist.

 

Külastuse sujuvaks kulgemiseks ja soovitud eesmärkide saavutamiseks soovitame:

 • tutvustada õpilastele enne külastust PROTO Avastustehast veebilehel olevate piltide kaudu ja selgitada päevakava ülesehitust;
 • tutvuda PROTO kodulehel haridusprogrammide õppematerjalidega;
 • planeerida haridusprogrammile lisaks vähemalt tund aega, mille jooksul õpilased saavad pärast juhendatud tegevusi ka omal käel maja ja 19. sajandi leiutistega tutvuda;

ÕPPEMATERJALID

 • Katsed soojuspaisumise kohta. Lae alla SIIT.
 • Kuumaõhupalli õpituba kokkuvõttev tööleht. Lae alla SIIT.

info

 • Hind 10 eur / õpilane ja 5 eur / lasteaialaps. 
 • Programmid toimuvad eesti ja vene keeles.
 • Sisaldab kõikide eksponaatide   külastust.  Kui ekspositsioon ei ole viirusohu tõttu avatud,  on programmi maksumuseks 5 eur / õpilane.
 • Ühe grupi suurus kuni 20 inimest. Suurema arvu puhul jagatakse vastavalt õpilaste arvule väiksemateks gruppideks. Oluline info! Ühe grupi suurus kuni 20 inimest kehtib klassidele, kes viibivad kooli keskkonnas igapäevaselt koos. Kui klass on distantsõppel, on ühe grupi maksimaalne suurus 10 inimest.
 • 1 saatja iga 10 õpilase kohta tasuta.
 • Haridusprogramm toimub vaid ettetellimisel.
 • Lisateenusena on võimalik juurde tellida ka kooligrupi lõuna. Vaata menüüd siit. 

BRONEERI HARIDUSPROGRAMM

E-mail:   booking@protofactory.ee

Telefon: +372 627 6660

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH