HARIDUSPROGRAMMID

PROTO avastustehas korraldab kahte haridusprogrammi II ja III kooliastme õpilastele, õuesõppeprogrammi I kooliastme õpilastele ning ühte programmi I kooliastme õpilastele ja lasteaia lastele. Õppeprogrammides keskendume STEAM ainetele lõimides neid omavahel ning asetades rõhu ISE õppimisele, loovusele, katsetamisele. Proovime luua üha enam võimalusi, et kasutada õpitud teadmisi ja oskusi reaalses olukorras. Loodud programmid toetavad riiklikus õppekavas ettenähtud õpitulemuste ja üldpädevuste saavutamist.

Õppeprogrammid kestavad  60-90 minutit. Need sisaldavad teemaga tutvumist eksponaatide abil, uurimuslikku ja leiutamisega seotud tegevusi õppeklassis, õpitu kokkuvõtet ning teemakohaste katsete näitamist.

Tutvu meie tegevustega ja vaata virtuaalset infopäev õpetajatele meie YouTube kanalis.

UUS SELLEL ÕPPEAASTAL –  ÕPIHUVILAAGRID

Koostöös ägedate noorte teaduse populariseerijatega Kolmest Põrsakesest oleme rikastamas õpihuvilaagrite korraldajate laagripäevi. Laagripäev Protos on täidetud kolme õppeprogrammiga, hea toidu ja mänguga. Sotsiaalseid oskusi toetav töötuba annab võimaluse toimida grupis ning teha end mõistetavaks ka siis, kui miskit ei toimi. Õpilünkade lahendamiseks saab õpetaja valida ise, millised töötoad ja õppeprogrammid just nende vajadustele vastavad.

algkoolile

UUS! talveprogramm „Avastades valgust ja varje…“

PROTO ja merkuuri ühine talveprogramm
Vanusegrupp algkool
Programmi pikkus 90 minutit

Kutsume teid avastama valgust andvaid leiutisi ja läbima fantaasiaküllast seiklusmängu Proto leiutistemaailmas. Programmiga kaasneb meistriklass koostöös Merkuuriga, kellega leiutame ka endale või sõbrale erilise LED-lambi. 

5.-9. klassile

UUS! virtuaalne õppeprogramm „Kuumaõhupall“

PROTO ja merkuuri ühine talveprogramm
Vanusegrupp 1.-5.klass
Programmi pikkus zoomitund 45 min + katse koolis 45 min

Paljud leiutajad on jõudnud oma säravate avastusteni just koduseinte vahel, selleks et ka sinul oleks võimalik õppida ning leiutada nii kodus kui ka hubases klassiruumis oleme pakkumas haridusprogrammide virtuaaltunde.

Lasteaiale ja algkoolile

ÕPPEPROGRAMM “LEIUTAJAKS SÜNDINUD”

PROTO õppeprogramm lasteaiale ja algkoolile
Vanusegrupp lasteaed ja algkool
Programmi pikkus 60 – 90 minutit

Uurime, kuidas leiutajaks saadakse ning üritame isegi ühe leiutise abil oma maailma paremaks muuta. Tund on mänguline ja kaasav ning annab võimaluse tutvuda nii PROTO avastustehase atraktsioonidega kui panna proovile end leiutamiskunsti töötoas.

1.-4. KLASSILE

uus! TEADLASE LEIUTISTE KOHVER

Teadlase leiutiste kohver
Vanusegrupp 1.-4. klass
Programmi pikkus 90 minutit

Teadlase leiutiste kohver hõlmab kahte õppeprogrammi – “Kuumaõhupall” ja “Allveelaev” – mis on spetsiaalselt algkoolile kohandatud. Antud programmides teeme oma esimesed sammud loodusainete maailmas ning kehastume loodusteadlasteks.  

5.-9. KLASSILE

ÕPPEPROGRAMM “ALLVEELAEVAD”

PROTO haridusprogramm õhikoolile "Allveelaevad"
Vanusegrupp 5.-9. klass
Programmi pikkus 90 minutit

Tutvume allveelaevade ja teiste leiutistega, mis on inimesi viinud  sügavale vee alla. Leiutistega tutvudes saavad õpilased uusi teadmisi tiheduse, ujuvuse ja teiste füüsikamõistete kohta. Tund PROTO avastustehases sobib samade teemade lisakäsitluseks või kinnistamiseks. Õpilaste vanust ja klassi õppekava eesmärke arvestades käsitletakse õhu ja vee teemat eraldi.

5.-9. KLASSILE

ÕPPEPROGRAMM “KUUMAÕHUPALL”

PROTO haridusprogramm põhikoolile "Kuumaõhupall"
Vanusegrupp 5.-9. klass
Programmi pikkus 90 minutit

Tutvume kuumaõhupallide ja teiste leiutistega, mis on inimesi viinud kõrgele õhku. Leiutistega tutvudes saavad õpilased uusi teadmisi tiheduse, soojuspaisumise ja teiste füüsikamõistete kohta. Tund PROTO avastustehases sobib samade teemade lisakäsitluseks või kinnistamiseks. Õpilaste vanust ja klassi õppekava eesmärke arvestades käsitletakse õhu ja vee teemat eraldi.

1.-4. KLASSILE

HOOAJALINE! ÕUESÕPPEPROGRAMM “KOMPASS”

Õuesõppeprogramm Kompass
Vanusegrupp 1.-4. klass
Programmi pikkus 90 minutit

Seikleme PROTO avastustehase vahetus ümbruses. Mängulisel teel kinnistatakse loodusõpetuse tunnis kuuldut: õpitakse märkama maa- ja loodusmärke, lugema kaarti ning kasutama erinevaid abivahendeid – leiutisi, mis hõlbustavad orienteerumist. Rühmatöö käigus paneme proovile leidlikkuse ja koostöö.
Tellitav hooajaliselt  – aprillist septembrini!

info

 • Õppeprogramm toimub vaid ettetellimisel E-R.
 • Programmi toimumisaeg kokkuleppel (soovituslikud algusajad hommikupoolikul –  9:30, 10:00, 11:30 või 12:00).
 • Hind 10 €/õpilane ja 5 €/lasteaialaps (8€/erivajadusega õpilane).
 • Programmid toimuvad eesti ja vene keeles.
 • Sisaldab vaba mänguaega ekspositsioonisaalis, mis järgneb õppeprogrammile.  Kui ekspositsioon ei ole viirusohu tõttu avatud, on programmi maksumuseks 5 eur/õpilane.
 • Ühe grupi suurus kuni 32 inimest. Suurema arvu puhul jagatakse vastavalt õpilaste arvule väiksemateks gruppideks. Minimaalne grupisuuris on 10 õpilast.
 • Lisateenusena on võimalik juurde tellida ka KOOLIGRUPI LÕUNA. Vaata menüüd SIIT. 
 • OLULINE! Grupi suurust saab muuta kuni 2 päeva enne külastust. Vastasel juhul tasutakse tellitud arvu järgi.

Saatjad:

 • Iga 10 õpilase kohta 1 saatja tasuta.
 • Iga 7 lasteaialapse kohta 1 saatja tasuta.
 • Erivajadusega õpilaste grupi puhul on kõik saatjad tasuta.

Külastuse sujuvaks kulgemiseks ja soovitud eesmärkide saavutamiseks soovitame:

 • tutvustada õpilastele enne külastust PROTO avastustehast veebilehel olevate piltide kaudu ja selgitada päevakava ülesehitust;
 • tutvuda PROTO kodulehel haridusprogrammide õppematerjalidega;
 • planeerida haridusprogrammile lisaks vähemalt tund aega, mille jooksul õpilased saavad pärast juhendatud tegevusi ka omal käel maja ja 19. sajandi leiutistega tutvuda;

ÕPPEMATERJALID

 • Katsed soojuspaisumise kohta. Lae alla SIIT.
 • Kuumaõhupalli õpituba kokkuvõttev tööleht. Lae alla SIIT.

BRONEERI ÕPPEPROGRAMM

E-mail: info@protofactory.ee
Telefon: +372 627 6660

Vaata ka haridusprogrammide  TELLIMISINFOT.

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH