HARIDUSPROGRAMMID

PROTO avastustehas korraldab kahte õppeprogrammi II ja III kooliastme õpilastele, õuesõppeprogrammi I kooliastme õpilastele ning ühte programmi I kooliastme õpilastele ja lasteaia lastele.

Haridusprogrammid kestavad maksimaalselt 90 minutit. Need sisaldavad teemaga tutvumist eksponaatide abil, uurimuslikku ja käelist tegevust õppeklassis, õpitu kokkuvõtet ning teemakohaste katsete näitamist.

1. aprillil korraldasime PROTO haridusprogrammide virtuaalse infopäeva, kus meie programmipealik Sireli tutvustas PROTO hariduslikku virtuaalreaalsuskeskust ja rääkis veidi lähemalt õppeprogrammidest. Video on järelevaadatav meie YouTube kanalis.

Lasteaiale ja algkoolile

ÕPPEPROGRAMM “LEIUTAJAKS SÜNDINUD”

PROTO õppeprogramm lasteaiale ja algkoolile
Vanusegrupp lasteaed ja algkool
Programmi pikkus 60 – 90 minutit

Uurime, kuidas leiutajaks saadakse ning üritame isegi ühe leiutise abil oma maailma paremaks muuta. Tund on mänguline ja kaasav ning annab võimaluse tutvuda nii PROTO avastustehase atraktsioonidega kui panna proovile end leiutamiskunsti töötoas.

1.-4. KLASSILE

UUS! ÕUESÕPPEPROGRAMM “KOMPASS”

Õuesõppeprogramm Kompass
Vanusegrupp 1.-4. klass
Programmi pikkus 90 minutit

Seikleme PROTO avastustehase vahetus ümbruses. Mängulisel teel kinnistatakse loodusõpetuse tunnis kuuldut: õpitakse märkama maa- ja loodusmärke, lugema kaarti ning kasutama erinevaid abivahendeid – leiutisi, mis hõlbustavad orienteerumist. Rühmatöö käigus paneme proovile leidlikkuse ja koostöö.

5.-9. KLASSILE

ÕPPEPROGRAMM “ALLVEELAEVAD”

PROTO haridusprogramm õhikoolile "Allveelaevad"
Vanusegrupp 5.-9. klass
Programmi pikkus 90 minutit

Tutvume allveelaevade ja teiste leiutistega, mis on inimesi viinud  sügavale vee alla. Leiutistega tutvudes saavad õpilased uusi teadmisi tiheduse, ujuvuse ja teiste füüsikamõistete kohta. Tund PROTO avastustehases sobib samade teemade lisakäsitluseks või kinnistamiseks. Õpilaste vanust ja klassi õppekava eesmärke arvestades käsitletakse õhu ja vee teemat eraldi.

5.-9. KLASSILE

ÕPPEPROGRAMM “KUUMAÕHUPALL”

PROTO haridusprogramm põhikoolile "Kuumaõhupall"
Vanusegrupp 5.-9. klass
Programmi pikkus 90 minutit

Tutvume kuumaõhupallide ja teiste leiutistega, mis on inimesi viinud kõrgele õhku. Leiutistega tutvudes saavad õpilased uusi teadmisi tiheduse, soojuspaisumise ja teiste füüsikamõistete kohta. Tund PROTO avastustehases sobib samade teemade lisakäsitluseks või kinnistamiseks. Õpilaste vanust ja klassi õppekava eesmärke arvestades käsitletakse õhu ja vee teemat eraldi.

info

 • Hind 10 €/õpilane ja 5 €/lasteaialaps (8€/erivajadusega õpilane).
 • Programmid toimuvad eesti ja vene keeles.
 • Sisaldab kõikide eksponaatide   külastust.  Kui ekspositsioon ei ole viirusohu tõttu avatud,  on programmi maksumuseks 5 eur / õpilane.
 • Ühe grupi suurus kuni 20 inimest. Suurema arvu puhul jagatakse vastavalt õpilaste arvule väiksemateks gruppideks. Oluline info! Ühe grupi suurus kuni 20 inimest kehtib klassidele, kes viibivad kooli keskkonnas igapäevaselt koos. Kui klass on distantsõppel, on ühe grupi maksimaalne suurus 10 inimest.
 • 1 saatja iga 10 õpilase kohta tasuta.
 • Haridusprogramm toimub vaid ettetellimisel.
 • Lisateenusena on võimalik juurde tellida ka KOOLIGRUPI LÕUNA. Vaata menüüd SIIT. 

Saatjad:

 • Iga 10 õpilase kohta 1 saatja tasuta.
 • Iga 7 lasteaialapse kohta 1 saatja tasuta.
 • Erivajadusega õpilaste grupi puhul on kõik saatjad tasuta.

Külastuse sujuvaks kulgemiseks ja soovitud eesmärkide saavutamiseks soovitame:

 • tutvustada õpilastele enne külastust PROTO avastustehast veebilehel olevate piltide kaudu ja selgitada päevakava ülesehitust;
 • tutvuda PROTO kodulehel haridusprogrammide õppematerjalidega;
 • planeerida haridusprogrammile lisaks vähemalt tund aega, mille jooksul õpilased saavad pärast juhendatud tegevusi ka omal käel maja ja 19. sajandi leiutistega tutvuda;

ÕPPEMATERJALID

 • Katsed soojuspaisumise kohta. Lae alla SIIT.
 • Kuumaõhupalli õpituba kokkuvõttev tööleht. Lae alla SIIT.

BRONEERI HARIDUSPROGRAMM

E-mail:   booking@protofactory.ee

Telefon: +372 627 6660

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH