fbpx

2. MOODULI TUTVUSTUS

Liikuvad masinad

Periood: 01.11-19.11.2023

Mooduli eesmärk on anda ülevaade kolmest põhilisest võimalusest liikuva masina loomiseks: vaatleme lähemalt ratastega-, hiirelõksu- ja õhupallimootorit.

Huviringide käigus saavad lapsed ülevaate nende mootorite ja vahendite loogikast, mehhanismist ning töötamismeetoditest. Ehitus- ja leiutamisprotsess on tihedalt põimunud füüsikaga (kuidas ja miks miski töötab, millised reeglid/seadused käivitavad meie leiutisi).

Tuginedes huviringi käigus omandatud teadmistele, on lastel võimalik kasutada uusi võtteid ja meetodeid enda tulevastes leiutistes. Rääkimata sellest, et need teadmised tulevad kasuks füüsika õppimisele, on lastel kohe olemas ka praktiline kogemus.

Tundide tutvustus:

Tund I – “Õhupalliauto”

Antud tunnis uurime, kuidas on võimalik ära kasutada õhku asjade liigutamiseks ning katsetame, milline õhupalliauto disainilahendus töötab kõige paremini.

Tund II – “Kummimootori auto”

Teises tunnis tutvume elastsusjõu ning selle rakendamisega liikumisel – uurime ja katsetame, kas rahakummidest on võimalik ehitada töökindlat kummimootorit.

Tund III – “Hiirelõksumasin”

Mooduli viimases tunnis võtame kasutusele majapidamistest tuttava elemendi – hiirelõksuga – ning vaatame, kas hiirelõksu saab hoopis kasutada ka auto mootorina.

HIND

Makselink saadetakse pärast registreerimist

3 kohtumist: 44 eurot

4 kohtumist: 59 eurot

ÜLDINFO

Huviringi kohta saad täpselt lugeda SIIN.

Ostu järgselt võtame teiega ühendust. 

Küsi lisa: anett@protofactory.ee 

PROTO LEIDURID – LET`S GOOOOO!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH