4. MOODULI TUTVUSTUS

Lendavad masinad

Mooduli eesmärk on anda ülevaade ning ettekujutus, kuidas töötavad ja toimivad lendavad masinad ning mis panevad asju liikuma. Läbi praktilise katsetamise tekib lastel arusaam füüsikaseadustest ning loogikast, kuidas miski töötab ja miks. Saame vastuseid järgmistele küsimustele: 

– Kuidas mõjutab õhutakistus lendamist?

– Mis on gravitatsioon ja kuidas see mõjutab lendavaid masinaid?

– Kus igapäevaelus kohtume Newtoni teise seadusega ning kuidas see meie masinaid mõjutab?

Tuginedes huviringi käigus omandatud teadmistele, on lastel võimalik kasutada uusi võtteid ja meetodeid enda tulevastes leiutistes. Rääkimata sellest, et need teadmised tulevad kasuks füüsika õppimisele, saavad ka lapsed kohe praktilise kogemuse.

Tundide tutvustus:

Tund I – “Langevari”

Kuidas esemed kukuvad vertikaalselt? Kuidas ja millega saame kukkumist mõjutada → gravitatsiooniseadus, Newtoni II seadus.

Tund II – “Paberrakett”

Kuidas saame raketi õhku tõusma panna? Milline on parim stardiplatvorm? Kuidas muuta see võimalikult lihtsaks ja töökindlaks? Millised omadused on paberrakettidel? Kuidas stardiplatvormi kindlalt paigaldada ja õigesti suunata? → Nendele küsimustele saame vastused, uurides gravitatsiooni seadusi, Newtoni II seadust ning raskusjõudu.

Tund III – “Katapult”

Kuidas esemed lendavad/kukuvad horisontaalselt? Kuidas saame panna esemed märki tabama? Kuidas luua kõige stabiilsem katapult? Kuidas katapuldi stabiilsus mõjutab märgi tabamist? Kas katapult võib ära väsida? → gravitatsiooniseadus, Newtoni II seadus, elastsusjõud. 

HIND

Makselink saadetakse pärast registreerimist

3 kohtumist: 46 eurot

ÜLDINFO

Huviringi kohta saad täpselt lugeda SIIN.

Ostu järgselt võtame teiega ühendust. 

Küsi lisa: anett@protofactory.ee 

PROTO LEIDURID – LET`S GOOOOO!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH