fbpx

6. MOODULI TUTVUSTUS

Kuidas kriisis toime tulla

Mooduli eesmärk on mõista, kuidas kodus leiduvad masinad, näiteks kell või vispel, tegelikult toimivad. Uurime ja tutvume ajalooliste lahendustega, et saada teavet selle kohta, kuidas need seadmed töötasid ja kuidas nende mõju on kandunud tänapäeva lahendustesse. See moodul on väga laiahaardeline ning lisaks füüsikale, tutvume ka keemiamaailmaga – uurime, kuidas saab puu- ja köögiviljade abil toota elektrit.

Praktiliste katsetuste kaudu proovime ära kasutada tekkinud elektrit, pannes proovile mitmed meie igapäevaselt kasutatavad tarbeesemed. Huviringi ehitus- ja leiutamisprotsess on tihedalt põimunud füüsikaga (kuidas ja miks miski töötab, millised reeglid/seadused panevad meie leiutisi tööle).

Tundide tutvustus:

Tund I – “Maavärina kindel maja”

Uurime, kuidas tänapäeval projekteeritakse ning ehitatakse maavärinate kindlaid maju. Proovime ise järele ning lõpus ootab meid simuleeritud maavärin, mille käigus selgitame välja, kelle maja seisaks peale maavärinat püsti. 

Tund II “Mikser” 

Mikser – kodudes tavaliseks saanud köögimasin, kuid kuidas seda asendada juhtudel, kui elektrit pole? Antud tunni raames proovime munavalgeid vahtu lüüa ning uurime, milliseid võimalusi on tänapäeva mikserite asendamiseks.

Tund III – “Aja mõõtmise masin”

Kolmandas tunnis õpime, kuidas mõõta aega, kui läheduses ei ole kella ega stopperit. Tutvume ajaloo jooksul kasutusel olnud meetoditega aja mõõtmisel ning teeme isiklikult järeleproovitud katseid, et välja selgitada kõige täpsem ja usaldusväärsem viis aja mõõtmiseks ilma professionaalsete vahenditeta.

Tund IV – “Kuidas ise elektrit teha?”

Viimases tunnis räägime, kuidas on võimalik puu- ja köögiviljadest elektrit saada. Räägime lihtsalt elektri füüsikast ning kuidas erinevad ahelad töötavad. Kui nuputame välja, kuidas ise elektrit toota – siis proovime seda ka rakendada – vaatame, kas suudame selle abil lihtsamaid kodumasinaid tööle saada.

Ostu järgselt võtame teiega ühendust. 

Küsi lisa: anett@protofactory.ee 

PROTO LEIDURID – LET`S GOOOOO!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH