PROTO LEIUTAJATE LINNALAAGER

Kas tahaksid leiutada, mängida ja õppida ning panna proovile oma fantaasia? Siis võta sõber kaasa ja tulge leiutajate linnalaagrisse!

PROTO leiutajate linnalaager on 3 päeva täis seiklusi, mängu ja nuputamist. Laagri teemaks on lendamine. Käsitleme teemasid nagu lendamine looduses, lennuohutus, esimesed lennumasinad ja loomulikult leiutame ka päris oma lennumasina. Laagri käigus õpime põhjalikumalt tundma ka PROTO leiutisi, saame neid kõiki proovida ja katsetada ning külastame Lennusadamat.

Laagri lõpus selguvad kõige paremad leiutajad, kes saavad auhinnaks diplomi ja auhinna. 

AJAKAVA

1. päev

Esimene päev algab kogunemisega kell 9.15 PROTO fuajees. Alustuseks läheme ekskursioonile ja saame teada, kui kummalisi ja kasulikke asju inimesed läbi aegade leiutanud on.

Päev jätkub seiklusmänguga tegevuseksponaatidel ja paneme proovile sinu täpsuse, kiiruse ja nutikuse. Seejärel sööme meie kohvikus mõnusa lõuna ning jalutame Lennusadamasse, kus piilume paikadesse kuhu tavakülastaja ei pääse.

Tagasi Protosse jõudes puhkame veidi ning räägime, mismoodi loomad ja linnud lendavad. Vaatame filmi lahendame väikesi ülesandeid. Aga PROTO linnalaager poleks päris, kui me ise ei prooviks lendu tõusta! Alustame paberlennukitest ning uurime, mismoodi tiibade kuju mõjutab lennu trajektoori ning kiirust. Muidugi lubame endale suures leiutamistuhinas väikese snäkipausi. Esimene päev lõppeb kell 17.00 paberlennuki meistriklassi tunnistuste üleandmisega.

 

2. päev

Teisel päeval kohtume jällegi 9.15 PROTO fuajees ning asume lennutama – ei, mitte lindu – muna! Kuidas panna üks täiesti tavaline muna niimoodi lendama, et ta kohe puruks ei kuku? Konstrueerime sellise masina ning räägime ka ohutusest lendamise juures. Aga kellel on kõige ägedam munalennutamise masin? See selgub väikesel võistlusel, kus selgitame välja kõige säravama toote-esitluse.

Pärast lõunatamist algab orienteerumismäng koos fotojahiga PROTO leiutiste saalis. Näha ja teha PROTOs on nii palju, et pärast orienteerumist puhkame veidi ja räägime lustakate näidete vara lendamise ajaloost. Õhtuoote järel kuni kella 17.00ni on kõigil võimalus omal käel kõiki PROTO eksponaate proovida.

 

3. päev

Kolmanda päeva hommikul kohtume nagu ikka kell 9.15 PROTO fuajees. Me oleme lennutanud paberist lennukeid, tõstnud maast õhku muna ja saanud aimu, mismoodi inimesed läbi aegade lennanud on. Nüüd on käes hetk ehitada üks tõeline lennumasin. Lennutame, katsetame, ebaõnnestume, parandame ja vau, valmis ta ongi.

Pärast lõunat algab laagri kõige põnevam osa – lennumasinate demonstratsioon-esinemised, mida hindab žürii. Laagri lõpuks saab igaüks endale diplomi ja auhinna.

Hind ühe lapse kohta: 95 eur. Tulenevalt praegusest olukorrast palume 100% ettemaksu.

Vanuserühm: 1.-6. klassi lapsed

Grupi maksimaalne suurus: 20 last

Laagrid toimuvad eesti ja vene keeles.

2020 linnalaagrite toimumise ajad:

  • 30. juuni-2. juuli  (grupp on täis!)
  • 7.-9. juuli  (grupp on täis!)
  • 14.-16. juuli  (grupp on täis!)
  • UUS LISANDUNUD AEG! 28.-30. juuli
  • 11.-13. august
  • 18.-20. august

INFO JA REGISTREERIMINE

REGISTREERI SIIN 

booking@protofactory.ee
+372 627 6660

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH