PROGRAMM

PROTO avastustehases on nüüd veel rohkem põnevat teha ning avastada! Siit lehelt leiad info meie programmiliste tegevuste kohta, millesse on osalema oodatud nii suured kui väikesed leiutajad. Võta sõbrad kaasa ja tulge seiklema!

Programm täieneb jooksvalt, nii et viska ikka ja jälle pilk peale, siis ei maga midagi põnevat maha. Kohtumiseni!

TUULELOHE EHITAMISE TÖÖTOAD

25.-26.5 JA 1.-2.6

Tuulelohe ehitamise töötoad on jälle tulekul! Tule PROTO avastustehasesse ja loo oma tuulelohe, mida saad taevasse lennutada. Liitu meiega, et nautida loovat ja lõbusat päeva!

INFO>>>

Leiutajate kuu

MÖÖDUNUD SÜNDMUSED

MAIKUU PROTOS: AVASTUSTE MERI

4.-5.05 /11.-12.05 / 18.-19.05

The Tall Ships Races ja purjelaeva töötoad PROTO avastustehases!

Juuli lõpus Tallinnas toimuva Tall Ships Races raames, avab PROTO avastustehas mai nädalavahetustel uksed merehuvilistele, pakkudes unikaalseid töötubasid purjelaevade ehitamiseks ja kinoseansse seiklusliku filmiga “Kapten Morten lollide laeval”.

INFO>>>

Leiutajate kuu
Leiutajate kuu

APRILL PROTOS: LEIUTA, EHITA, UISUTA!

06.04-07.04 / 13.04-14.04 / 21.04

Kes ise teeb, see kõige paremini teeb!

Aprill on PROTO avastustehases tõeline „isetegemise“ kuu, mis pakub põnevust nii suurtele kui ka väikestele. Ehita, leiuta, avasta ja seikle kogu perega, sest igaühel on PROTOs midagi õppida.

INFO>>>

LEIUTAJATE HUVIRING TULEB TAAS! 

LASTELE VANUSES 8.-13. ELUAASTAT

Teist õppeaastat järjest alustavad PROTO avastustehases Leiutajate huviringid, mis on mõeldud lastele vanuses 8.-13. eluaastat. Kahetunnised katselaborid toimuvad üks kord nädalas, kas kolmapäev, neljapäeval kell 17:30 või  laupäev, pühapäev kell 10:30.

INFO>>>

Leiutajate kuu
Leiutajate kuu

PEREPÄEVAD PROTO AVASTUSTEHASES

27.01-28.01.2024

Kas olete valmis seikluseks teaduse ja mängude maailmas? Ootame sind kogu perega osa saama meie põnevatest perepäevadest.

Sel nädalavahetusel saad sukelduda kogu perega seiklustesse! Proovige uudset auklikku lauatennist, mängige põnevat Wildest mängu või lahendage saate ‘’Rakett69’’ mõistatusi.

INFO>>>

PAPIST LABÜRINDI EHITAMINE

03.02-04.02.2024

Võta osa põnevast peresündmusest 3.-4. veebruaril, kus koos ettevõttega Nefab ehitame Eesti suurimat papist labürinti! Kogu pere saab kaasa lüüa, luues kätega labürindi osi, mis kahe päeva jooksul ühinevad tohutuks papist seiklusmaailmaks.

See on koht, kus saab mängida, õppida ja luua üheskoos, ning kus iga labürindi koridor ja nurgatagune on täis põnevust ja loovust. Tule ja aita meil luua see eriline papist maailm!

INFO>>>

Leiutajate kuu
Leiutajate kuu

PRECIOUS PLASTIC ESTONIA TÖÖTOAD

10.02-11.02.24

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas anda vanale plastile uus elu?

Töötoad on loodud selleks, et harida osalejaid plasti taaskasutamise kunstis ja näidata, kuidas kohapeal kogutud plastijäätmeid – olgu selleks pudelikorgid või vanad kilekotid – saab muuta lahedateks ja kasulikeks uuteks esemeteks.

Tule PROTOsse ja avasta, kuidas saad igapäevastest jäätmetest valmistada ainulaadseid ja jätkusuutlikke tooteid.

INFO>>>

RAKETT69 PROTOS

20.01 – 21.01.2024

“Rakett69” avasaade on filmitud PROTO avastustehases ning selle puhul toome 20.-21. jaanuaril PROTOsse “Rakett69” avasaate spordi- ja teadusmaailma ühendavad  ülesanded, mis on seotud korvpalli, vehklemise ning rallisõiduga.

21. jaanuaril tulevad ka avasaate 12 osalejat PROTOsse kohapeale ja aitavad külastajatel ülesandeid läbi viia. Tule ja pane end proovile koos “Rakett69” osalejatega!

INFO>>>

Leiutajate kuu
Leiutajate kuu

PROTO JÕULUPROGRAMM

19.12.2023- 07.01.2024

Jõulumeeleolu leiad PROTO avastustehasest kus kohtuvad jõulud, teadus ja maagia!

19. detsembrist kuni 7. jaanuarini toimub PROTO avastustehases midagi tõeliselt erakordset, sest tavaliselt hirmus teadushimulised leiutajad on teinud erandi ja lasknud PROTOsse lahti kõikvõimalikud jõulutegelased. Nii võidki PROTO väikesest saalist leida näiteks järvepäkapikud, Lumekuninganna riigi, peeglitaguse maailma, suure piparkoogimaja ja loomulikult juba eelmisest aastast tuttavad jõulukarussellid ning kümned pöörlevad kuusepuud!

INFO>>>

KLOTSILUST – LEGO NÄDAL PROTOS

18 – 26 NOVEMBER 2023

Klotsilust PROTOs tuleb taas. Sukeldu legomaailma- loo ja ehita ise!

Juba kolmandat aastat järjest tulevad PROTOsse ESTLUGi lego kollektsionäärid, luues maagilise legomaailma näituse ja näidates oma kõige erilisemaid leiutisi.

Aeg: 18.-26.11 (va esmaspäev 20.11)
! Pane tähele, et seekord saab Legolinna uudistada terve nädala. Ära maga maha!

Üles ehitatakse vägev LEGO-linn. Selle aasta alateemaks on retro- tänapäevased LEGO komplektid versus komplektid 20+ aastat tagasi.

INFO>>>

Leiutajate kuu
Leiutajate kuu

SUUR LEIUTAJATE FESTIVAL

4. JA 5. NOVEMBER 2023

Suur Leiutajate Festival on kogupere sündmus, kus saavad kokku parimad leiutajad ning põnevad tegevused ja töötoad kogu perele!

Oleme kokku kogunud kõige põnevamad ja uuenduslikumad Eesti leiutajad ning muutnud Suure Leiutajate Kuu Suureks Leiutajate Festivaliks.

Liitu meiega sellel kahepäevasel seiklusel, kus avastate leiutamise maailma imesid ja saate osa Eesti kõige loovamatest mõtetest ja ideedest. 

INFO>>>

PROTO AVASTUSTEHASE UUE LASTEALA SUUREJOONELINE AVAMINE!

TULE JA AVASTA PROTO AVASTUSTEHASE UHIUUS LASTEALA!

See pole lihtsalt üks tavaline lasteala – see on koht, kus fantaasia ja teadus saavad kokku, et luua unustamatuid kogemusi. See on suurejooneline ja mitmetasandiline mängumaailm, kus tegevust leidub nii pisematele eelkooliealistele kui ka vanematele seiklejatele. Ja mis peamine – nüüd on PROTO avastustehases rohkem lõbusat tegevust ka neile, kelle jaoks virtuaalreaalsus on veel liiga suur amps.

INFO>>>

Leiutajate kuu
Leiutajate kuu

PEREPÄEVAD PROTO AVASTUSTEHASES

AVASTA, MÄNGI JA VEEDA LÕBUSALT AEGA KOOS KOGU PEREGA!

Tule ja sukeldu PROTO avastustehase maailma, kus igal nurgal on avastamist väärt saladusi! Neljal järestikusel nädalavahetusel toimuvad PROTOs põnevad perepäevad, kus jagub tegevust nii suurtele kui väiksetele.

Kuupäevad:
17.09
23-24.09
30.09 – 1.10
7-8.10

INFO>>>

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH