PROTO – MAAGILISTE LEIUTISTE MAAILM

PROTO avastustehas on esimene hariduslik virtuaalreaalsus keskus, mis pakub uudset ja unikaalset kogemust, mida mujal Euroopas ei näe! 2019. oktoobrist ootab sind interaktiivne ja sinu osalusel põhinev fantaasiamaailm. Avanevad sajanditetagused suured teadusavastused – unikaalsed prototüübid, millele puhub elu sisse moodsaim 21. sajandi virtuaalreaalsustehnoloogia. Haaravaid ja harivaid tegevusi leidub siin nii suurtele kui väikestele. PROTO ootab avastajaid ja seiklejaid kogu maailmast Põhja-Tallinnas mere ääres, vaid 500 meetri kaugusel kuulsast Lennusadamast.

Virtuaalreaalsuse prillidega saad vahetu meelelise kogemuse fantaasiamaailmast. Liigud ringi tehisreaalsuses, näed 360 kraadi enda ümber ja otsustad ise, mida järgmisena teha. VR-kogemus algab väikese juhendamisega ja on jõukohane igaühele.

Käed-külge eksponaatidel saad ise ja vahetult tehnikaimesid avastada. Nii mõistad füüsikalisi nähtusi hoopis uue nurga alt, mänguliselt ja põnevalt.

Uued põnevad ruumid elavateks sündmusteks! Milline ka poleks sinu sündmuse formaat – Noblessneri valukojast leiad selleks suure tõenäosusega sobiva paiga. Siin on kõikjal kordumatu atmosfäär – alates kahest konverentsiruumist kuni 650-ruutmeetrise Nobeli saalini. Ka unikaalsete esemetega ekspositsioonisaal on erinevate sündmuste korraldamiseks värske mõte. Küsi julgelt!

Lasteala – siin ootavad sinu mudilast ehitamise ala, õhukahurid, kõverpeeglid ja muud väikesed nutikad arendavad tegevused.

Ligipääsuteed ja põhilised tugiteenused erivajadustega inimestele. PROTO avastustehases ei pea keegi avastusrõõmudest kõrvale jääma.

 

PROTO avastustehas asub Tallinna tööstusarhitektuuri kullakambris – ajaloolises Noblessneri laevatehase kompleksis. Täpsemalt selle valukojas, kus veel mõned aastad tagasi võis nautida Arvo Pärdi geniaalset „Aadama passiooni“ maailmakuulsa valgustusmeistri Robert Wilsoni lavastuses.

Noblessneri uue sadamalinnaku näol avaneb sulle ja su perele üks tõeliselt suure kultuuriväärtusega paik, mis on olnud salajane ja suletud alates selle rajamisest 20. sajandi alguses. Oled ju kuulnud Nobeli preemiast, kuid kas ka sellest, et maailmakuulsa Alfred Nobeli vennapoeg Emanuel Nobel ehitas just siin koos Arthur Lessneriga Tsaari-Venemaa sõjaväele salajase programmi käigus kokku 12 allveelaeva? See on vaid üks seik ajaloost, mida kutsume sind koos pere ja sõpradega avastama lisaks põhiprogrammile.

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH