FOTO JA TELEVISIOONI TELGITAGUSED PROTOs

11.-12.03; 18.-19.03; 25.-26.03

Ilma valguseta ei saa ei pildistada ega filmida! Just seetõttu tähistame märtsis päevade pikenemist ja kevade saabumist põneva avastusretkega foto- ja videomaailma. PROTO foto- ja televisioonikuu raames rändame tagasi aega, mil fotoaparaat alles leiutati, uurime nii isetehtud pildimasinaid kui ka ultramoodsat tehnoloogiat, tutvume ETV muuseumi eksponaatidega ning kohtume legendaarsete Lasteekraani tegelastega saadetest “Kõige suurem sõber” ning “Mõmmi ja aabits”. Lisaks saab igaüks kehastuda Aktuaalse Kaamera uudiste lugejaks ja ilmateadustajaks.

Suur leiutajate kuu 2021

TELEVISIOON – ETV MUUSEUM

Miski ei loo paremat ülevaadet tervest Eesti televisiooni ajaloost kui ETV muuseumi eksponaadid.

Uudista ise ja tutvusta ka pere pisimatele enda lapsepõlvest tuttavaid lastesaadete tegelasi ja vana aja asju ning kehastu virtuaalmaailma abil Aktuaalse Kaamera saatejuhiks. Äkki avastad endas isegi ilmateadustaja talendi?

FOTO

FOTOBOKSID
Kuna teleportatsiooniaparaati pole (veel!) leiutatud, siis järgmine parim võimalus sattuda näiteks kuu peale või kuumaõhupalli sisse, on fotoboks! Kaamera ja rohelise seina maagia pakuvad 6 erineva taustaga ohtralt mängulusti nii suurtele kui ka väikestele ning kõik pildid saab mälestuseks endale.

360 KRAADI FOTONURK
Näe ennast nii nagu näevad sind teised! 360-kraadine spinner loob mõne sekundilise videoklipi, mida on vahva nii filmida kui ka pärast vaadata.

FOTOENTUSIASTI JA FOTOGRAAF PEETER SIRGE LEIUTATUD FOTOAPARAATIDE NÄITUS
Mis asi on Frankenstein? Kuidas lindude pesakastist pilt välja meelitada? Kas LEGOdest saab fotoaparaati ehitada? Fotoentusiast ja fotograaf Peeter Sirge toob PROTOsse isetehtud harukordsed fotoaparaadid, mille sarnaseid pole iial varem nähtud!

HIIGLASLIK KAAMERA
Oled kunagi mõelnud, mis asi on camera obscura? Astu üleelusuuruse kaamera sisse ja saadki teada! Olgu vihjeks öeldud, et pärast seda ei vaata sa ühtegi kaamerat enam sama pilguga.

LEIUTAJATE LABORI AVATUD TÖÖTUBA
Avatud: 13.30-18.00
Ükski PROTO teemakuu pole täiuslik ilma Leiutajate Laborita. Alates 11.03 saad liituda “Optiliste illusioonide” töötoaga, kus leiutad spetsialistide juhendamisel oma käega erinevaid foto- ja videoteemaga seonduvaid imevidinaid.

 

  PILETID

  Sissepääs PROTO tavapiletiga. Vaata meie piletihindu    https://prototehas.ee/piletid/

  LIITU UUDISKIRJAGA

  AITÄH

  JOIN THE NEWSLETTERr

  THANK YOU!

  LIITU UUDISKIRJAGA

  AITÄH